بزرگسال تغذیه فرنگی صبحانه کودکان

بزرگسال: تغذیه فرنگی صبحانه کودکان مواد غذایی صبحانه سالم صبحانه مقوی برنامه غذایی

گت بلاگز اخبار پزشکی دردناک‌ترین جراحی‌ها کدامند؟

جلوگیری از درد در حین یا بعد از عمل جراحی هر لحظه ممکن نیست و اگرچه بعضی ناراحتی‌ها و پرسشها مربتط با عمل‌ جراحی اجتناب‌ناپذیر است ولی پزشکان به منظور کنترل این

دردناک‌ترین جراحی‌ها کدامند؟

دردناک ترین جراحی ها کدامند؟

عبارات مهم : جراحی

جلوگیری از درد در حین یا بعد از عمل جراحی هر لحظه ممکن نیست و اگرچه بعضی ناراحتی ها و پرسشها مربتط با عمل جراحی اجتناب ناپذیر است ولی پزشکان به منظور کنترل این دردها از روش های متفاوتی استفاده می کنند.

ایسنا نوشت: میزان و شدت درد در همه بیماران در تمام انواع جراحی ها یکسان نبوده و به همین علت رتبه بندی جراحی از نظر میزان درد ناشی از آنها کار آسانی نیست.

جراحی های بزرگ هر لحظه دردناکتر از جراحی های کوچک نیستند که این امر می تواند به علت نوع و میزان داروهایی که بعد از آن به فرد داده می شود، باشد.

دردناک‌ترین جراحی‌ها کدامند؟

دانستن این که کدام جراحی ها به عنوان دردناک ترین جراحی ها تلقی می شوند می تواند به افراد یاری کند از آنچه که در انتظارشان است آگاه شوند ولی این فهرست تنها یک راهنمای کلی است آیا که احساس درد بیماران متفاوت از جراحی های متفاوت متفاوت است.

به طور کلی تحقیقات نشان می دهد جراحی های ارتوپدی که استخوان در آن درگیر می شود از دردناک ترین جراحی ها به شمار می روند. همچنین جراحی هایی که در آن لاپاراسکوپی انجام می شود می تواند باعث ایجاد دردهای شدید شوند.

جلوگیری از درد در حین یا بعد از عمل جراحی هر لحظه ممکن نیست و اگرچه بعضی ناراحتی‌ها و پرسشها مربتط با عمل‌ جراحی اجتناب‌ناپذیر است ولی پزشکان به منظور کنترل این

در فهرست زیر پنج عمل جراحی که به عنوان دردناک ترین جراحی ها آشنا می شوند آورده شده است است:

جراحی باز روی استخوان پاشنه: در صورتی که پاشنه پا با شکستگی مواجه شود ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشد. با این حال اگر استخوان بیش از حد از جا در نرود ممکن است نیازی به عمل جراحی نباشد.

برای ترمیم شکستگی جراح با نفوذ به پوست به استخوان رسیده و با استفاده از پلاک و پیچ استخوان ها را در جای خود ثابت می کند.

دردناک‌ترین جراحی‌ها کدامند؟

پوست اطراف پاشنه پا نازک بوده و این منطقه بافت نرم زیادی ندارد و آسیب دیدن اعصاب اطراف پاشنه در حین عمل جراحی محتمل هست. اتصال پیچ به استخوان پاشنه نیز این جراحی را به یکی از دردناک ترین عمل های جراحی تبدیل کرده است.

– عمل جراحی فیوژن (جوش دادن مهره ها یا مهره خشکانی): استخوان های ستون فقرات که به عنوان مهره آشنا می شوند می توانند به علت بیماری هایی چون بیماری اسکولیوز (کژپشتی) یا بیماری “دژنراتیو دیسک” تحت تاثیر قرار بگیرند. اگر حرکت بین مهره ها باعث ایجاد درد شود دکتر ممکن است عمل جراحی فیوژن را پیشنهاد دهد که طی آن دو یا چند مهره به یکدیگر متصل می شوند تا از حرکت آنها در برابر یکدیگر جلوگیری شود.

جلوگیری از درد در حین یا بعد از عمل جراحی هر لحظه ممکن نیست و اگرچه بعضی ناراحتی‌ها و پرسشها مربتط با عمل‌ جراحی اجتناب‌ناپذیر است ولی پزشکان به منظور کنترل این

در بعضی موارد این جراحی پیوند استخوان نیز به همراه داشته و از استخوان ران به ستون فقرات فرد پیوند داده می شود تا به پیوند مهره ها به یکدیگر کمک کند. پیوند استخوان در این جراحی می تواند باعث درد شدید و حتی مزمن شود.

– عمل جراحی میومکتومی: این عمل جراحی به منظور از بین بردن فیبروئیدها از رحم صورت می گیرد اگرچه این بافت های عضلانی تقریبا در اکثر مواقع بی ضرر هستند ولی می تواند به نازایی منجر شوند. این جراحی اکثر اوقات به روش لاپاراسکوپی انجام می شود ولی اگر فیبروئید بزرگ باشد ممکن است عمل جراحی باز مورد نیاز باشد. عمل جراحی باز به نسبت لاپاراسکوپی درد بیشتری داشته و به مدت وقت بیشتری جهت اصلاح نیاز دارد.

دردناک‌ترین جراحی‌ها کدامند؟

در طول عمل جراحی میومکتومی، جراح شکم را باز می کند تا به فیبروئیدها برسد و بعد از برداشتن و از بین بردن آنها برش ها را با بخیه می بندد.

– عمل جراحی پروکتوکولکتومی (برداشت روده بزرگ): در این عمل جراحی، روده بزرگ، راست روده و کانال مقعد برداشته می شود. این قسمت ها با یکدیگر بخش انتهایی روده را تشکیل می دهند. عمل جراحی پروکتوکولکتومی جهت درمان کولیت زخمی، سرطان روده بزرگ و بعضی از انواع بیماری کروی (نوعی بیماری التهابی روده) استفاده می شود.

در صورت امکان جراحان از روش لاپاراسکوپی جهت انجام این عمل جراحی استفاده می کنند ولی اگر امکان استفاده از این روش نباشد عمل جراحی باز صورت می گیرد.

– عمل بازسازی ستون فقرات: بازسازی ستون فقرات به چندین رویه پزشکی مورد استفاده جهت درمان آسیب ها یا اختلالات نخاعی بر می گردد که از این میان می توان به تنگی مجرای نخاعی و اسکولیوز (کژپشتی) اشاره کرد.

در این عمل جراحی، جراح از میله ها و پیچ های فلزی جهت اصلاح انحنای ستون فقرات استفاده کرده و ستون فقرات را پایدار می کند. ستون فقرات تراکم بالایی از اعصاب و پایانه های عصبی دارد و به همین علت این عمل جراحی به طور بالقوه بسیار دردناک است.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، اصلاح در افراد متفاوت حتی با وجود جراحی های یکسان، تفاوت دارد و به همین علت دکتر در مورد نحوه کنترل درد بعد از عمل جراحی و تجویز داروهای مسکن و راهنمایی هایی در مورد چگونگی بهبودی در بیماران مختلف، متفاوت عمل می کند.

درد بعد از عمل جراحی هر لحظه قابل اجتناب نیست و اگر چه داروهای مسکن اپیودی اغلب مسکن های خوبی به شمار می روند ولی ممکن است بعضی عوارض جانبی منفی از افسردگی تا پرسشها تنفسی را در بر داشته باشد.

واژه های کلیدی: جراحی | بیماری | استخوان | استفاده | عمل جراحی | عمل جراحی | ستون فقرات | ستون فقرات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs